BŁĘDY W PRACY BITCOIN SPOTY W NAS ZGŁASZAJĄ SIĘ DALEKO PRZED WALL STREET

Bitcoin zamknął czwartkową sesję na czerwono, nawet gdy optymistyczny czerwcowy raport o zatrudnieniu zwiększył sentyment do ryzyka.
Straty kryptokurwaluty kontrastowały z zyskami na Wall Street, wykazując pierwsze oznaki rozłączenia po tygodniach silnej pozytywnej korelacji.
W tym samym czasie, załamanie koniunktury pokazało, że Bitcoin po raz drugi ocenia ożywienie amerykańskiej gospodarki w obliczu rosnącej liczby przypadków COVID.
Czy Bitcoin zauważył istotny błąd w raporcie o miejscach pracy w USA, który skądinąd był dodatni? Najwyraźniej tak.

Krypto waluta benchmarku spadła o 1,61 proc. do około 9 091 USD na koniec sesji w czwartek. Nudny finisz pojawił się pomimo korzystnych nastrojów związanych z ryzykiem, do czego przyczyniła się wiadomość, że Stany Zjednoczone dodały 4,8 mln miejsc pracy do swojej gospodarki w czerwcu. Z drugiej strony, wzrosły akcje.

Bitcoin, S&P 500, kryptocurrency, crypto, btcusdt, xbtusd, btcusd
Wykres cen Bitcoin pokazujący jego ostatnie oddzielenie od S&P 500. Źródło: TradingView.com

Wydarzenie to wykazało pierwsze oznaki oddzielenia Bitcoin od S&P 500 po tygodniach silnej pozytywnej korelacji. Inwestorzy giełdowi opowiedzieli się za optymistycznymi danymi na tle ponurych perspektyw, co spowodowało wzrost liczby infekcji COVID. Tymczasem inwestorzy Bitcoinów pozostali ostrożni.

MY ODZYSKIWANIE MIEJSC PRACY NIEPEWNE

Część z powodów, dla których górna kryptokurna waluta nie śledziła S&P 500 w środę, wskazuje również na problemy z danymi o pracy w USA. Rzeczywiście, raport pokazuje, że stopa bezrobocia spadła z 13,3 proc. w maju do 11,1 proc. Nie uwzględniono w nim jednak rosnącej liczby pracowników pozostających bez pracy na stałe.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Graj teraz!
The Conference Board, nowojorska organizacja non-profit, rzuca więcej światła na tę sprawę. W opublikowanym w czwartek komunikacie prasowym organizacja stwierdziła, że ponad 1,4 miliona Amerykanów ubiegało się w zeszłym tygodniu o zasiłek dla bezrobotnych. Oskarżyła również Departament Pracy o błędne klasyfikowanie miejsc pracy, zauważając, że rzeczywista stopa bezrobocia wynosi około 12,3 procent, a nie 11,1 procent.

„Ponadto, duże bodźce rządowe – zwłaszcza zasiłki dla bezrobotnych, które zapewnia – w większości skończą się w nadchodzącym miesiącu, a ich przyszłość jest niepewna“, dodała Rada Konferencji.

my bezrobocie, recesja, bitcoin, s&p 500
Realistyczny kontra oficjalna stopa bezrobocia w USA. Źródło: Bureau of Labor Statistics

Nie oznacza to, że każdy sprzedawca Bitcoinów ocenił dane o pracy w USA i zdecydował się na sprzedaż wiadomości. Ale skok kryptojuminy w stosunku do S&P 500 pokazał, że niektórzy inwestorzy zauważyli ten błąd przed Wall Street. Mówiąc prościej, po prostu znudził im się płaski trend kryptokurwaluty i sprzedał ją na lokalnym szczycie.

CO WYPRZEDZA BITCOIN

Ponieważ rynek amerykański przechodzi długi weekendowy urlop, aby świętować dzień niepodległości, Bitcoin stoi całkiem sam do niedzielnego wieczoru.

Inwestorzy mogą obserwować liczbę przypadków COVID jako wskazówki do zrozumienia następnej fazy giełdy. S&P 500 może zahamować niektóre swoje zyski w poniedziałek w nastroju do osiągania zysków, pozostawiając Bitcoin albo płaskie lub depresyjne.

Bitcoin, S&P 500, kryptocurrency, crypto, btcusdt, xbtusd, btcusd
Bitcoin otworzył mieszkanie na początku piątkowej sesji. Źródło: TradingView.com

Wszystko to zawęża się do kwestii technicznych przy braku głównych podstawowych sterowników. Josh Rager, analityk rynku kryptokurwalutowego, powiedział w piątek, że Bitcoin i tak skorzysta na tym bez względu na swoje niedźwiedzie/niedźwiedzie/boczne stronniczości.

„Jeśli się rozpadnie, cena prawdopodobnie wyniesie ponad 10 tys. dolarów+ przez jakiś czas – po tak długim przetrzymywaniu poniżej 10 tys. dolarów“ – tweetował. „Jeśli cena się rozpadnie, da to więcej czasu na zebranie się na 4-cyfrowym terytorium“.